Blog

200 yıllık kadim lezzetin Misbaşak hali…

Osmanlı saray mutfağından günümüze kadar gelen ve damaklara kazınan su böreği, yüzyıllardır birçok düğün, bayram ve kutlama gibi en mutlu günlerimize şahitlik ederek sofralardaki yerini korudu. Misbaşak olarak bu kadim lezzetin değerinin farkındayız.

Osmanlı mutfağının orijinal lezzetlerini yaşatmanın önemini bilerek, su böreğini en has haliyle Misbaşak müşterilerine sunmak için kolları sıvadık. Birinci kalite unlarla hünerli ellerde açtığımız yufkalar bu lezzetin eşsiz bir parçası. Yurdumuzun bize sunduğu zenginliklerden faydalanarak en doğal peynirlerle böreğimizin lezzetini taçlandırıyoruz. Böreğimizin büyüleyici kokusunun kaynağı olan tereyağının da yine en doğal ve en tazesini kullanarak, sadece damağınıza değil gözünüze de hitap eden muhteşem rengi alana kadar ateşin üzerinde her iki tarafını kızartıyoruz. Asırlar önce saray mutfaklarında yazılan reçeteye bağlı kalarak ustalık sırlarımızla hazırladığımız bu lezzete de “su böreğinin Misbaşak hali” diyoruz.

Su böreğimizi tatma fırsatı bulan tüm müşterilerimiz muhakkak geçmişten bir anıyı hatırlayacaklar. Geçmişte yaşadıkları mutlu anları, tüm doğallığıyla gelecek nesillere tekrar yaşatmak isteyen müşterilerimiz özel günlerinde ve davetlerinde bu lezzetten vazgeçemeyecek.